У Житомирі вирішили популяризувати музеї за допомогою календаря з фото дітей

Додано: 26-01-2015, 12:40, переглядів: 1268,


В рамках соціально-культурного проекту «Передай добро по колу» Благодійний фонд «Надія Є» створив унікальний тематичний настінний календар на 2015 рік, в якому вдало поєднана історія міста та сучасне підростаюче покоління.

«Перед втіленням цього проекту ми детально вивчили потенціал Житомира у галузі культури і, зокрема, духовних оберегів сучасності – музеїв міста. Прийшли висновку, що житомиряни не дуже знають і мало відвідують ці осередки. А оскільки саме музеї формують національну свідомість, виховують любов до рідної землі, її історії, забезпечують духовну єдність поколінь, саме тому і виникла ідея створення такого календаря», - розповіла голова фонду Надія Юшкевич.

Кожна сторінка календаря «Їх обличчя, його біографія» створена у стилі модерн з зображенням дитячого художнього образу (обличчя юних житомирян). Для зйомок були обрані найвідоміші музеї Житомира (його біографія) – осередки культури, які є свідченнями багатої духовної та історичної спадщини нашого краю: меморіальний музей С.П. Корольова, музей космонавтики, обласний літературний музей, літературно-меморіальний музей В.Г. Короленка. Крім того, для сторінок календаря була проведена фотозйомка у літературно-меморіальному музеї Лесі Українки, що у Новограді-Волинському, до участі у цій зйомці запросили дітей загиблих учасників АТО.

У календарі містяться не лише художні фотокартини, а й розміщена інформація про кожен музей та його найцінніші експонати.

За словами голови фонду «Надія Є» Надії Юшкевич, цей календар на 2015 рік був виданий малим тиражем, тому у продаж він не потрапить, по екземпляру отримають юні учасники проекту, зображені на сторінках календаря, решта буде подарована школам, підлітковим клубам, дитячим лікарням.

Офіційна презентація календаря «Їх обличчя, його біографія» відбудеться на творчому вечорі «Українські ангелята творять добро», який відбудеться 27 грудня в приміщенні міського палацу культури, початок о 15.00.