Українські фестини в Туреччині: Спільне свято культурного обміну та творчості

Додано: 11-10-2023, 15:33, переглядів: 19,


У жовтні 2023 року в місті Анталія, Туреччина, відбулися надзвичайно масштабні "Українські фестини", організовані громадською організацією "Українська родина" та "Відродження нації" з України. Захід став частиною Міжнародного україно-турецького фестивалю-зустрічі "STARS OF TURKEY", який об'єднав талановитих учасників з Туреччини, Польщі та різних регіонів України.

Більше 500 учасників, представників різних куточків світу, протягом 8 годин вразили глядачів неймовірними творчими виступами. Учасники прибули з міст Анталія, Кушадасі, а також з міст України, таких як Іршанська, Житомир, Баранівка, Звягель, Ніжин, Бориспіль, Васильків, Прилуки, Харків, Лохвиця, Чернігів, Попільня, Ємільчино, Полтава, та Київ.

Головним емоційним висновком фестивалю стала радісна новина для Житомира, оскільки головний кубок "Українських фестинів" в Туреччині вирушив до цього міста. Заслуженою володаркою цієї високої нагороди стала талановита Божена Вознюк, яку привітали та вшанували за виняткові досягнення.

Артем Фесько, також присутній як гість фестивалю, вражав глядачів своїм неперевершеним виконанням. Його участь у фестивалі стала честю для організаторів та великим захопленням для публіки.

Культурна дипломатія виявилася невід'ємною частиною заходу, і презентація культури Житомирщини у Туреччині пройшла на найвищому рівні. Представники управління культури та інших сфер місцевої влади Житомира внесли свій вклад, надавши сувенірну продукцію та організовавши збір дитячих книжечок для шкіл української діаспори в Анталії.


Виступи сольних виконавців, хореографічні театралізації, та майстер-класи від "Світлячків" залишили глядачів враженими та збагаченими культурним досвідом. Головний кубок фестивалю "Українські фестини" в Туреччині є символом успіху та визнання для учасників, які відзначилися у презентації культури Житомирщини на міжнародному рівні.

Фестивальний тиждень залишив у серцях учасників та глядачів незабутні враження тепла, сонця та моря, а культурна дипломатія через художню творчість продовжує сприяти взаєморозумінню та дружбі між народами. Українська культура стала поважаною гостею в Туреччині, а учасники фестивалю залишили позитивний слід в серцях тих, хто став частиною цього захоплюючого культурного обміну.

 У програмі були: ▪️концерт за участі творчих колективів з України та Туреччини;
▪️концерт за участі творчих колективів з України та Туреччини;
▪️майстер-класи від провідних майстрів народного мистецтва України та професійних художників, майстринь-аматорів; ▪️виставка-продаж виробів народного мистецтва
▪️ярмарок смаколиків української і турецької кухні; ▪️щире спілкування й приємні емоції.
▪️концерт за участі творчих колективів з України та Туреччини;
▪️майстер-класи від провідних майстрів народного мистецтва України та професійних художників, майстринь-аматорів; ▪️виставка-продаж виробів народного мистецтва
▪️ярмарок смаколиків української і турецької кухні;

▪️щире спілкування й приємні емоції.